Čo sú ostatky Archy?

28.12.2022

Prvá časť fantasy série

Milí čitatelia,

s tretím príbehom sa vám hlásim po dvoch rokoch. Keď som koncom roka 2020 plný nadšenia a zvedavosti napísal jeho prvú kapitolu, vtedy som ešte vôbec nečakal, že mi daný proces zaberie až toľko času, no až neskôr malo vyjsť najavo, koľko práce som si svojou novou víziou v skutočnosti naložil! Tak či onak - teraz vám ju s veľkou radosťou predstavujem, a s ňou aj nový magický svet, respektíve dva, do ktorých sa budem ešte dlhé roky vracať v nejednom pokračovaní. Musím povedať, že sa ich už teraz neviem dočkať :)

A čo sú teda ostatky Archy? V prvom rade treba poznamenať, že Archy boli kedysi dve - jedna v ľudskom svete zvanom Lucénum, druhá v temnom svete menom Nebrys. V podobe monolitov oplývajúcich najmocnejšou mágiou udržiavali ich rovnováhu v mieste zvanom medzipriestor, avšak tento balans jedného dňa ohrozila nečakaná katastrofa, keď sa Archa ľudského sveta zrútila, a jej drahocenná mágia sa rozptýlila do všetkých krajov tamojšej ríše. Vedomosti mocných mágov dočasne zaistili, aby táto udalosť nepriniesla obom svetom zhubu, avšak ľudstvo sa odvtedy muselo zmieriť s trpkou obetou, ktorú treba každé dva roky v mene prežitia prinášať. A práve zvyšky tejto stratenej mágie - nevyhnutné pre uchovanie celistvosti svetov - sa po páde Archy začali nazývať jej ostatkami. V akej forme sú po celom Lucéne uchované, a čo je nutné v mene ich získania podstúpiť, vám nateraz nechám zatajené. Zistenie na seba v knihe nenecháva dlho čakať ;)

Aby som neprezrádzal príliš, už mi len ostáva srdečne poďakovať každému, kto ma počas písania akýmkoľvek spôsobom podporil, a taktiež tým z vás, ktorí sa rozhodnú príbehy Lucéna a Nebrysu preskúmať osobne. Prajem vám veľa príjemných chvíľ, strávených čítaním tejto knihy. Teším sa na vaše ohlasy, kým ja budem pokračovať v písaní ďalších mojich podivností ;) Prajem vám aj všetko dobré do nového roka - hlavne veľa lásky k svojim blízkym a tiež nemálo radosti zo všetkého, čo robíte radi!

S pozdravom a úctou,

Lukáš zvaný Kordo